Kahraman Köpekler First Class’ta Uçtu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bölgede çalışmalara katılan ve birçok kişiyi enkaz altından kurtaran eğitimli köpekler Türk Hava Yoları (THY) uçağında kargoda değil kabin içerisinde Business Class sınıfında uçtu.

Bölgede arama-kurtarma çalışmalarının son bulmasının ardından ülkelerine dönen yabancı ekipler THY uçaklarında yapılan sürprizlerin yanı sıra eğitimli köpekleri kargoda uçurmadı. Enkazdan onlarca kişinin sağ kurtulmasını sağlayan köpekler, Business Class  sınıfı başta olmak üzere kabin içerisinde yolculuk yaparak ülkelerine döndüler.

KAHRAMANCA ÇABALARI İÇİN TAKDİRİMİZİ GÖSTERDİK  

THY uçağında kabin içerisinde uçuş yapan bir arama kurtarma köpeğinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşılarak, “Türkiye’den eve dönen kahraman kurtarma ekipleri First classda” yorumu yapıldı.

Bunun üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Fotoğraf doğrudur. Arama kurtarma köpekleri de dahil tüm ekipler Business Class  uçarak ülkelerine döndüler. Kahramanca çabaları için takdirimizi göstermiş olduk” diye cevap verdi.

ÜCRETSİZ TAHLİYE UÇUŞLARI  BUGÜN SONA ERDİ

Afetin ilk gününden bu zamana kadar 417 bin 199 depremzedeyi taşıdıklarını açıklayan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “2442 gidiş dönüş sefer (4885 uçuş) yaptık. 417.199 vatandaşımızı tahliye ettik. 277.439 kurtarma ekibi ve insani yardım personelini götürdük. 418 kargo seferi ile 16 bin 062 Ton yardım malzemesini taşıdık” paylaşımında bulundu. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir