Bakırköy Hayvan Barınağı Yenileniyor

Bünyesinde barındırdığı yaklaşık 200 köpek ve 100 ü aşkın kedinin tedavi, rehabilitasyon ve kısırlaştırma çalışmalarını sürdüren Bakırköy Geçici Hayvan Barınağı yenilenip araç-gereçlerle donatılacak, personel sayısı artırılacak.

Şu anda kısıtlı imkanlarla hizmet veren Barınakta bir veteriner hekim ve iki tekniker görev yapıyor. Röntgen, kan alma laboratuarı ve ultrasyon gibi üniteler olmadığı için ağır hasta kedi ve köpekler İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesine, kısırlaştırma işlemleri için de İBB Veteriner İşleri Müdürlüğüne gönderiliyor. Barınakta ancak küçük çapta ameliyatlar yapılabiliniyor.

Son zamanlarda Veteriner işleri şefliğinde görev değişikliği olduğu için hizmetlerin aksadığını öne süren bazı hayvanseverler sosyal medyada şikayetlerini dile getiriyor. Şefliğe atanan yeni veterinerin tecrübesiz olduğunu iddia eden hayvanseverler ihmaller sonucu bazı can kayıplarının da oluştuğunu öne sürüyor. Kısırlaştırma için vatandaşlar tarafından barınağa götürülen bazı sokak hayvanları personelin dikkatsizliği yüzünden başka bölgelere terk ediliyor.

Sosyal medyada barınakla ilgili şikayetlerin artması üzerine Patievreni.com., Bakırköy Belediyesi’nin sağlık işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Nagihan Tetik’in bilgisine başvurdu. Tetik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Maalesef son zamanlarda sosyal medyada bizim için çok yanlış ve mesnetsiz suçlamalarda bulunuluyor. Ben göreve başladığımdan beri benim için en önemli sorun Barınak olmuştur. Ben de bir hayvanseverim. Hayvan sağlığı benim için son derece önemli. Bazı hayvanseverler olayların özünü araştırmadan, doğruyu öğrenmeden yargısız infaz yapıyor.’’

Barınağın yetersiz olduğunu, imkansızlıklar yüzünden yeterli hizmet verilemediğini kabullenen Başkan Yardımcısı Nagihan Tetik, ‘’Ben barınağımızı İstanbul’daki barınaklar içerisinde örnek bir tesis haline getireceğime söz verdim’’ dedi. Tetik konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Belediye Başkanımızla sık sık barınak konusunu görüşüyoruz. Şu anda Belediyemizin ana binası tamamlanmak üzere. Tüm birimler bir araya getirilip etkin bir hizmet vermeyi planlıyoruz. Başkanımız, ana binanın Nisan ayı içerisinde açıldıktan sonra barınağın yenilenme, araç-gereç ve personel sorununu çözme sözü verdi.’’  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir