Kuşun Yalvarışı

Tarlaya yaptığı ve içerisinde yumurtalarının olduğu yuvayı korumak pahasına sürücüye adeta yalvaran kızkuşu muradına erdi. Merhametli sürücü, kuşun bu hareketinin karşısında şaştı kaldı ve olayı görüntüledi.

Eşi benzerine çok az rastlanan ilginç olay Manisa’nın  Salihli ilçesinde meydana geldi. Durasıllı Mahallesi’nde çiftçilik yapan 21 yaşındaki Hakan Alpar, domates fidesi diktiği tarlasını traktörüyle sürdüğü sırada bir kuş önüne geçti.

Kanatlarını iki tarafa açan ve araca doğru gelen kuşun uçacağını düşünerek traktörünü sürmeye devam eden Alpar, kendisine yaklaşan ve adeta traktöre karşı koyan kuşun bu hareketini cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Kuşun tarlaya kurduğu yuvada yumurtalarının olduğunu fark eden Alpar, o bölgeyi sürmeyerek uzaklaştı.

“KANATLARINI AÇIP BANA ADETA YALVARDI”

Hakan Alpar, gördüğü kuşun türüyle ilgili araştırma yaptığında nadir görülen mahmuzlu kızkuşu olduğunu öğrendiğini belirterek “Ben ilerledikçe kuş ısrarla önümde durmaya ve beni engellemeye çalıştı. Kanatlarını açıp bana sanki durmam için yalvarıyordu. Belki de tepki gösteriyordu. Meğer yumurtalarını ve yuvasını korumaya çalışıyormuş” dedi.

Sosyal medyada paylaştığı görüntünün çok sayıda kişi tarafından beğenildiğini anlatan Alpar, “Özellikle kadınların yaptığı yorumlar güzeldi. Onun bir anne olduğunu düşünüyorum. Geçişime engel oldu. Ben de hayvanlara karşı merhametli olduğum için orayı sürmedim, işime başka yerde devam ettim” ifadelerini kullandı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir