Kafeste 30 Yıldır Tek Başına Yaşayan Goril Kurtarılmayı Bekliyor

Küçük yaşta Almanya’dan Tayland’daki bir alışveriş merkezine nakledilen ve burada bir kafeste 30 yıldır tek başına yaşayan Bua Noi adlı gorilin kurtarılması için imza kampanyası başlatıldı. Kampanyada imza sayısı 120 bine ulaştı.

Dünya basınında “Dünyanın en yalnız gorili” başlığıyla hakkında birçok haber yapılmasına rağmen Bua Noi adlı goril, Bangkok’taki alışveriş merkezinin içinde bulunan hayvanat bahçesindeki kafesinde tek başına 30 yıldan fazla bir süredir yaşamına devam ediyor. Bua Noi’nin özgür kalması için Change.org adlı web sitesinde adına başlatılan imza kampanyası 120 bin imzaya ulaştı.

Web sitesi, atılan imzaların 150 bine ulaşması halinde en fazla imzalanan kampanyalardan biri olacağını vurguladı.

GORİLLER SOSYAL HAYVANLARDIR

Hayvanları koruma amacı taşıyan sivil toplum kuruluşu PETA, Bua Noi ile ilgili geçen yıl yaptığı bilgilendirme açıklamasında, bu tip gorillerin türlerinin diğer üyeleriyle birlikte gelişen sosyal hayvanlar olduğunu belirtmişti.

Aralarında şarkıcı Cher ve aktris Gillian Anderson’ın da bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki aktivistler, uzun süredir Bua Noi’nin hayvanat bahçesinden taşınması için kampanya yürütüyor ancak henüz bir sonuç alınmadı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir