Ortadoğu’nun En Modern Barınağı Diyarbakır’da..

‘CAN DOSTLARIN’ YENİ YUVALARINDA SONA YAKLAŞILDI

‘CAN DOSTLARIN’ YENİ YUVALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu, tarafından 10 Nisan 2021’de temeli atılan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaca cevap veremediği için yenileme çalışması başlattığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde inşaat çalışmaları tamamlandı. Can dostların her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı barınakta kulübe ve idare binasını tamamlayan ekipler, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Ortadoğu’nun En Modern Barınağı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, yeniden modern bir şekilde dizayn ettiği 17 bin 54 metrekarelik merkezde, can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenecek tam teşekküllü ameliyathane ve laboratuvar bulunacak.

Laboratuar biriminde ultrason, kan sayım ve röntgen işlemlerinin gerçekleştirilebileceği yeni merkezde, 51 köpek kulübesi, kedi evleri, büyükbaş hayvan barınağı ve idari bina yer alıyor. Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaların Aralık ayının sonunda tamamlanması hedefleniyor. Barınağın, Ortadoğu’nun en modern Barınağı olacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir