Erken Müdahale Can Kurtardı..

Aracın çarptığı Sokak Köpeği kısa sürede ameliyata alındı ve hayata tutundu.

İstanbul Bakırköy’de yolu karşıdan karşıya geçerken aracın çarptığı sokak köpeği acil müdahale sonucu ölümden kıl payı kurtuldu.

Atatürk Havaalanını Yeşilköy’e bağlayan yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan sokak köpeğine plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir araç çarptı.

 Can havliyle yolun orta refüjüne kadar sürüklenerek giden yaralı köpek burada kendini koyuverdi. Onlarca aracın hızla geçtiği yolda kimse durup müdahale etmezken ‘’insanlık henüz ölmedi’’ dercesine iki vijdanlı hayvansever köpeğin başına geldi.

Bakırköy Belediyesi Veteriner İşleri Şefliğini arayan hayvan severler köpeğin durumunu anlattı ve müdahale edilmesini istedi. Olaydan 10 dakika sonra kaza yerine gelen kurtarma ekibi kanlar içerisindeki yaralı köpeği alarak barınağa götürdü ve tedavi altına aldı. Olayla ilgili bilgisine başvurulan Barınak Veteriner Şefi Eren Okumuş, zamanında yapılan müdahaleyle köpeğin hayata tutunduğunu söyledi. Okumuş, ‘’Bu tür olaylarda halkın duyarlı olması gerektiği, kaza yapan can dostlar için imkanlar ölçüsünde çaba gösterilmesi ve 153 no’lu telefonun aranarak insanlık görevinin yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Haber ve Fotoğraflar : patievreni.com

3 Replies to “Erken Müdahale Can Kurtardı..”

  1. Duyarlı vatandaşlar ve Bakırköy Belediyesi veteriner işlerine bu cana layık olduğu değeri verdikleri için sonsuz teşekkürler . Kazayı yapıp kaçan kişinin aynı akıbete uğraması ve gereken dersi alması dileğiyle .

  2. Günümüzde bu tür haberlere hasret kaldık. Duyaelı vatandaşlarımıza , Belediye Veteriner Şefliği ve kurtarma ekibini kutlar ve teşekkür ederim. Umarım yaralı köpek de tez zamanda iyileşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir