Zeytinburnu Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi Candostlara Yuva Buluyor

Sokakta kalan kimsesiz canlara geçici ev sahipliği yapan Zeytinburnu Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi, kısa sürede sağlığına kavuşturduğu minik dostları kalıcı aileleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Sokakta hasta, yaralı ve doğada yaşamını sürdüremeyecek halde bulunup getirilen çaresiz candostlar sağlığına kavuşana kadar Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde misafir ediliyor. Bakımevi ilgilileri  onları en iyi şekilde koruyup tedavilerini ve aşılarını yaptıktan sonra bakacak ailelere sahiplendiriyor.

Zeytinburnu Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nin en küçük sakini ‘’Minnoş’’ isimli yavru kedi’ de yeni yuvasına kavuşan son can dostlardan bir tanesi. Bakımevi’nde yapılan sahiplendirmelerle ilgili konuşan Veteriner Ece Altın, “Biz sokakta kalan yaralı, yavru yani kendine bakabilecek durumda olmayan sahipsiz canları burada misafir ediyoruz. Tedavi ve bakımlarını yaptıktan sonra ise onlara yaşayacak yeni yuvalar buluyoruz. Tabii iş sahiplendirmekle bitmiyor. Sahiplendirdiğimiz tüm dostlarımızın takibini de yapıyoruz. Koruyucu ailelerden düzenli olarak video ve görsel talep ediyoruz, aynı zamanda gittikleri veterinerde yapılan bakım, aşı, tedavi gibi tüm operasyonlardan da haberimiz oluyor” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir