Kahve Artık Belediye’nin Kadrolu Personeli

Kocaeli’de kaçak olarak bindiği tramvayda şehri gezen, yolcuların maskotu haline gelen ‘’Kahve’’ isimli köpeğe Ulaşım Park personeli sahip çıktı. Artık belediyenin kadrolu personeli olan köpeğe, Ulaşım Park A.Ş bahçesine kulübe yapıldı.

Kocaeli’de Yahya Kaptan ile Seka Park arasında sefer düzenleyen tramvaya, durakta yolcu gibi bekleyip, kaçak olarak binen köpek sosyal medyada ilgi görmeye başladı. Yolcular ile birlikte koltukta oturan köpek, şehri gezip, istediği yerde iniyordu.Tramvayın en tatlı kaçak yolcusu için Kocaeli Belediyesi Ulaşım Park A.Ş. Genel Müdürü Serhan Çatal harekete geçti. Serhan Çatal’ın, ‘Bu köpeği biz sahiplenelim’ talimatı üzerine Ulaşım Park A.Ş.’de güvenlik görevlisi olarak görev yapan hayvansever Ömer Ayhan köpeği veterinere götürerek kısırlaştırdı, aşılarını ve tedavilerini yaptırdı. Mama ve kulübe gibi ihtiyaçlarını sağlayan Ayhan, sokak hayvanlarına karşı çok duyarlı olduklarının altını çizdi.

“Çok güzel bir yuvası oldu”

Kahve’nin tramvayda kimseye zarar vermediğini ifade eden Ömer Ayhan,şunları konuştu:

 “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark’ta güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Görev yaptığım sırada bu köpeği tramvayda gezerken gördüm. Dışarıda üşümemek için, yolculara zarar vermeden sürekli tramvaya biniyordu. Bir duraktan inip diğer durakta tekrar biniyordu ve bu, sürekli devam etti. Sonunda, ‘Bu şekilde olmayacak’ dedik. Köpeği sahiplendirmemiz gerektiğini düşündüm. Önce veterinere götürüp kısırlaştırdık, tedavilerini ve aşılarını yaptırdık. Fakat Ulaşım Park Genel Müdürümüz Serhan Çatal, köpeği bizim sahiplenmemiz gerektiğini söyledi. Tramvayı bu kadar seviyor ve gezginse, onu tramvaydan uzaklaştırmamamız gerektiğini belirtti. Adını da ‘Kahve’ koyduk. Kahve bundan sonra bizimle beraber. Ben de burada çalıştığım için hayatına benim yanımda devam edecek. Çok güzel bir yuvası oldu. Yaklaşık 3-4 aydır Kahve’yi tramvayda görüyordum. Sosyal medya hesaplarımdan da sürekli ‘Bu köpeği sahiplendirmeliyiz’ diye ilan geliyordu. Nasip bugüneymiş. Ulaşım Park Genel Müdürümüz Serhan Çatal’a da teşekkür ediyorum. Bize en büyülük iyiliği o yaptı. Artık onun da bir yuvası oldu”

Sondakika.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir