İskoçya’da 5 Yıldır Kayıp Kedi Açık Denizde Bir Geminin Konteynerinde Bulundu

Beş yıl önce yaşadığı İskoçya’nın Aberdeen kentinde kaybolan bir kedi, İskoçya açıklarındaki Peterhead’den yola çıkan yük konteynerinde bulundu. Tek gözlü kedi, dün sabah Kuzey Denizi petrol rezervinden kalkan bir helikopterle sahibine götürülüp teslim edildi.

Kedinin bulunmadan önce sık sık İskoçya’daki HMP Grampian Cezaevi’ne gittiği, orada “Tek gözlü Joe” olarak tanındığı ve çalışanlar tarafından beslendiği ortaya çıktı.

Kediyi teslim alan hayvan kurtarma görevlisi Aimee Findlay, “Kedinin oraya nasıl gittiği hakkında hiçbir fikrimiz yok. Mikroçipi var mı diye baktığımızda öğrendik ki gerçek adı Dexter imiş ve beş yıldır kayıpmış” dedi.

“Kaybolduktan sonraki dönemde bu kadar iyi bakıldığı için çok memnunuz” sözlerini ekleyen Findlay, en çok da güncel mikroçipi sayesinde onu asıl sahibine ulaştırabildikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Dexter’ın sahibi Bridie Dorta kedisinin dönmesine hem çok şaşırdığını, hem de sevindiğini  söyledi: “Her zaman bir gezgindi. Birkaç yıl önce gitmişti ve o zamandan beri hiç haber almadık. Buraya geri dönmesini hiç beklemiyorduk” dedi.

Dorta,Kedinin cezaevindeki hayranlarıyla ilişkisini devam ettirmeyi istediklerini belirtti.sondakika.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir