Eşeklere Eziyete son verilsin

Berivan Karahan isimli hayvan sever, Mardin’de eşeklere yapılan eziyete son verilmesi için imza kampanyası başlattı.

Sosyal medya’da ilgi gören kampanyaya çok sayıda hayvan sever katıldı ve yorum paylaştı.

Mardin’de, şehir merkezinde mimari yapı gereği çok fazla merdiven ve iniş çıkışlar olduğu için belediye çöp toplama, halk ise yük taşıma ihtiyacını eşekleri kullanarak gidermeye çalışıyor. Berivan Karahan’ın imza kampanyasına katılma katılma metni şöyle:

“Bir insanın yürüyerek yokuş yukarı çıkamadığı merdivenlerden eşeklere devasa yükler yükleyip yukarı döverek çıkarılmaya çalışılıyor ve bazen de yukarıdan aşağı yüzlerce merdiveni sırtındaki yükle indirmeye zorlanıyor bu eşekler. Kaldıracağından çok fazla yük, kötü davranış akıl almaz işkenceler.

Şimdilerde ise eşeklere bir de atlar eklendi. Atlar ise yazın aşırı sıcaklarda, kışın aşırı soğuklarda ve diğer mevsimlerde dahil tüm sene sokak ortasında tüm gün aç susuz bırakılıyor ve turistlerin üzerine binip fotoğraf çekinmesi karşılığında ücret alınıyor.

Bu iki durumda da hayvanlara iskence yapılıyor. Hayvanlar insanların bu şekilde eğlence kaynağı olamaz. Hiçkimse hayvanların canı pahasına hayvanlara işkence ederek maddi kazanç elde etmemeli ve bundan sorumlu kurumlar buna engel olmalı. Bu durum son bulmalı. Bunun için lütfen artık harekete geçin. 

Halen Mardin’de Belediye’nin “kadrolu eşekleri” pozisyonunda eşeklerin kentin çöp toplama işlerinde kullanıldığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir