Diyarbakır’da Sokak Hayvanlarına Destek Sürüyor

Diyarbakır’da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarına Yenişehir Belediyesi sahip çıkmaya devam ediyor. Belediye ekipleri ilçede belli noktalara bırakılan kedi evleri ile sokak hayvanlarının beslenmeleri için mama bırakıyor.
Ekipler, yıl boyu aralıksız süren sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarını havaların sağuması ve kar yağışlarının başlamasıyla birlikte daha geniş bir alanda sürdürmeye başladı.

Özellikle soğuk havaların etkisini gösterdiği bu günlerde sokaktaki kedi ve köpekler için ilçenin çeşitli noktalarında bulunan besleme merkezlerine mama bırakan ekipler soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar içinde parklardaki çeşitli yerlere buğday bırakıyor.

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirtti. Beşikçi şunlarını konuştu: ’’ Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için vatandaşlarımızın da duyarlı olmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz sürdürülen çalışmalar sırasında sağlık sorunu olduğunu tespit ettikleri can dostlarımızı Diyarbakır Büyükşehir Belediyemize ait Hayvan Barınağına götürerek tedavi altına almaktalar.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir