İspanyol Noche

Noche’nin yolculuğu İspanya’nın Sevilla kentinden başladı. 2004 yılının Kasım ayında henüz 2 aylıkken Öztemizer ailesi tarafından sahiplenildi. Erkek Noche 7 yıl boyunca ailenin vazgeçilmez ferdi haline geldi. Gerçi  bazı kedilerde olduğu gibi Noche de “seven ama sevdirmeyen”cinsinde olmasına rağmen karakteri yüzünden yine de kendini kabullendirdi.

Noche her heçen gün aldığı kilolar yüzünden şişmanlaştı ve obez bir kedi haline geldi. 2011 yılında Öztemizer ailesi Türkiye’ye dönüş kararı alınca Noche’nin durumu aile içinde tartışmaya açıldı. Sonuçta o da ailenin bir ferdi konumunda olduğu için onun da İstanbul’a getirilmesi oy birliğiyle kabul gördü.

Ancak bir sorun vardı: Noche aşırı kilolarından ötürü THY uçağına kabul edilmedi. Öztemizer ailesi havayolu şirketinden vazgeçti ama Noche’den vazgeçmedi. Başka bir havayolu şirketinden bilet alan aile bu defa havaalanında oldukça komik bir sohbete tanık oldu. Havaalanı polisleri kotroller sırasında Noche’nin kafesini açınca hayretlerini gizliyemedi ve ‘’ne o emekliye ayrılmış bir orman panteri mi taşıyorsunuz” espirisi yaptı. Tosuncuk’un polislere tıslıyarak cevap vermesi gülüşmelere neden oldu.

Noche son derece uysal, zeki ve duyarlı bir dost olup aynı zamanda soğuk ve mesafelidir. Kendini sevdirmez, sürtünür ve ancak o istediği zaman kucağa gelir. 17 yaşına gelen ve yaşlılık sürecini Ataköy’deki evinde geçiren Noche, zaman zaman bahçeye iner, arkadaşları ile bir-iki saat geçirdikten sonra yorgun argın eve döner. (Noche İspanyolca Gece demek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir